Twoje uwagi
DO GÓRY
O nas
Redakcja
Kontakt

tele:wizja

Agnieszka Szypulska | 15 sierpnia 2013

superbohaterowie wyklęci

Redakcyjny kolega Antoni Kaja ma niewiarygodną umiejętność inspirowania mnie. Nawet jeśli na jakiś czas o tej inspiracji zapomnę, on przypomni (za co mu niezmiernie dziękuję). Na portalu Kulturnatywnie.pl opublikowaliśmy jakiś czas temu tekst Antoniego Liga niezwykłych bohaterów, który poświęcony był herosom. Poza przedstawieniem pokrótce źródeł superbohaterstwa w kulturze popularnej autor stawia w nim ciekawe pytanie: kiedy odbiorcom znudzą się klasyczne scenariusze, mniej lub bardziej wiarygodne sylwetki aniołów dobroci i czarnych charakterów? Śpieszę z odpowiedzią – odpowiedzią, którą podsuwają Brytyjczycy!

Agnieszka Szypulska | 25 kwietnia 2013

szybcy, ale nie wściekli

23:00 na zegarku, kanał BBC Knowledge w telewizorze, właśnie zaczyna się „Top Gear”. Seria bodaj czternasta. Niezbyt aktualna, ale akurat tego odcinka nigdy wcześniej nie widziałam. Plan jest taki: całość trwa godzinę (plus kilka minut na reklamy), podejmuję więc wyzwanie: napiszę o programie „Top Gear” w czasie nie dłuższym niż jego czas trwania. Zacznijmy zatem.

Agnieszka Szypulska | 11 kwietnia 2013

dźwięk+obraz=?

W związku z aktualizacją polityki firmy [1] czuję obowiązek wytłumaczenia się z wybranego przeze mnie tematu. Odrobinę spóźnionego, to prawda, ponieważ już po publikacji premierowego tekstu o zdrowotnych właściwościach zdziwienia. Zdziwienia wywoływanego oglądaniem telewizji – w tamtym wypadku bardzo specyficznej gamy programów, najczęściej amerykańskich, nieco ogłupiających, ale na pewno powodujących spontaniczny ruch brwi ku górze oraz samoczynne otwarcie się ust.

Agnieszka Szypulska | 20 marca 2013

o cholera, czyli zbawienne skutki oglądania telewizji

Patrzę na świat i się dziwię.
Telewizor obok mnie gra bardzo kolorowo, akurat ustawiony jest na najbardziej fantastyczną stację świata. Nie pamiętam, zamiast czego kanał TLC pojawił się w moim dekoderze, ale jakimś dziwnym trafem znalazł się on wśród trzydziestu pięciu ulubionych programów, które oglądamy z całą rodziną.