Twoje uwagi
DO GÓRY
O nas
Redakcja
Kontakt
Katarzyna Osior | 03 lipca 2014

temat miesiąca: radość

„Wakacje, znowu są wakacje”, chciałoby się zaśpiewać – i można, już można! Jeśli wakacje natomiast, to odpoczynek, jeśli odpoczynek, to relaks, jeśli relaks, to, dajmy na to, czytanie, a jeśli czytanie, to my już o Was zadbamy z wielką RADOŚCIĄ! W lipcu właśnie temu błogiemu odczuciu oddamy się w słownych propozycjach.
Zaczniemy od wskazań książkowych – w najbliższy piątek znajdziecie u nas świeżutką recenzję. Potem wraz z Antonim Kają przeniesiemy się do świata popkulturowego bestiariusza, wrócimy do polecania ciekawych publikacji, posłuchamy też radosnych melodii miasta pod czujnym uchem Agnieszki Szypulskiej. Michał Ciemniewski pozostawi nas w kręgu muzycznych klimatów, z których wyrwie nas przebojem Antoni, opowiadając o telewizyjnych lekturach obowiązkowych na lato. Będzie również i radość z malarstwa/w malarstwie za sprawą Witka Dąbrowskiego, będą radosne romanse z Kochankami Filmu (Magda Pawłowska uchyli rąbka sekretów alkowy), będzie Warszawa-Radość, po której oprowadzi nas Agnieszka. Z Warszawy pojedziemy do gorącej Brazylii, aby z Pawłem Gładyszem podsumować gorączkę wszystkich mundialowych nocy. Zawitają do nas i komiksy, a na koniec mamy dla Was klasykę – Agata Starownik zaprzyjaźniła się mocno z Janem Kochanowskim i trochę o nim poplotkuje.

Odpoczywajcie zatem, zażywajcie relaksu natury wszelakiej, radujcie się, ale ducha kultury nie gaście i zostańcie z kulturnatywnymi słowami! :)


Katarzyna Osior (ur. 1992 r.) – redaktor naczelna portalu Kulturnatywnie.pl, studentka filologii polskiej i kulturoznawstwa – wiedzy o kulturze na Uniwersytecie Warszawskim. Obserwuje rzeczywistość z wrodzoną dociekliwością, wyznając zasadę, że ciekawość to pierwszy stopień nie do piekła, lecz do wiedzy. Wielbicielka prozy Brunona Schulza, piosenek Agnieszki Osieckiej i czekolady mlecznej. Pisze i czyta, bo wierzy w to, że na początku zawsze było, jest i będzie Słowo.
http://3.bp.blogspot.com/-Xh8XhdN9JLE/UHVPDKMu8gI/AAAAAAAABGA/2oiMN_CYGYE/s1600/2-1.jpg