Twoje uwagi
DO GÓRY
O nas
Redakcja
Kontakt
Katarzyna Osior | 01 października 2014

temat miesiąca: przemiany

Ponoć na świecie pewne jest tylko to, że wszystko się zmienia – bez względu na to, czy tego chcemy, czy nie. Dobrze, niedobrze? Nie wiadomo. Podczas oceny każdej transformacji należy wziąć pod uwagę mnóstwo różnych składowych. Niektóre zmiany zależą od nas, inne wymagają poddania się biegowi rzeczy. Co do jednego nie należy mieć jednak wątpliwości: bez podjęcia ryzyka przemian nie zdołamy wykreować postępu. Staniemy i nie ruszymy się ani na milimetr. Bezpiecznie? Zapewne. Nudno? Tak, niestety tak. Destrukcyjnie? A i owszem. Nie chcemy u nas ani nudy, ani destrukcji. Chcemy się przepoczwarzyć.

Redakcja portalu Kulturnatywnie.pl pragnie się zmierzyć z wyzwaniem przemiany – efekty naszych starań w całej okazałości obejrzycie już w listopadzie. Zanim jednak nowości ujrzą światło dzienne, zapraszamy do literackiej krainy zmian.

O czym napiszemy w październiku? O półludziach zaklinowanych między człowieczeństwem a sferą potworów i demonów. O transformacjach polskich miast – mniejszych, większych, nadmorskich, stołecznych… O tym, gdzie się podziały tamte prywatki i jak to się stało, że muzykę coraz częściej produkuje się jak konserwy na taśmie. O tym, że potencjał przemiany tkwi w każdym z nas – nawet w najbardziej krnąbrnym muzyku rockowym. O zmieniających się w astronomicznym tempie metodach podboju niezbadanych kosmicznych przestrzeni i o kulturowych oddźwiękach tego procesu. O pociągającym komiksowym świecie Alana Moore’a. O kolejnej kochanicy, która swoją duszę Muzy zostawiła w kinie.

Co będzie potem? Potem nadejdzie nowe, świeże, pełne i jeszcze bardziej cykliczne. Jakie będzie? Przekonacie się sami. Już zaraz, już niedługo. Przemiano trwaj, jesteś piękna!


Katarzyna Osior (ur. 1992 r.) – redaktor naczelna portalu Kulturnatywnie.pl, studentka filologii polskiej i kulturoznawstwa – wiedzy o kulturze na Uniwersytecie Warszawskim. Obserwuje rzeczywistość z wrodzoną dociekliwością, wyznając zasadę, że ciekawość to pierwszy stopień nie do piekła, lecz do wiedzy. Wielbicielka prozy Brunona Schulza, piosenek Agnieszki Osieckiej i czekolady mlecznej. Pisze i czyta, bo wierzy w to, że na początku zawsze było, jest i będzie Słowo.
http://sciaga.onet.pl/_i/Biologiasciaga/holometabolia.JPG