Twoje uwagi
DO GÓRY
O nas
Redakcja
Kontakt
| 20 marca 2013

od redakcji: list do czytelników


Drogie Czytelniczki, Drodzy Czytelnicy,
z nieskrywaną przyjemnością witamy Was na portalu kulturalnym Kulturnatywnie.pl!

Żyjemy w cyfrowym świecie przepełnionym bodźcami. To nieprawda, że kultura jest poza granicami tej przestrzeni, że nie poświęca się jej uwagi – przykładów na dowiedzenie tego jest mnóstwo. Dlaczego więc chcemy być kolejnym exemplum zjawiska nieco już wyeksploatowanego? Odpowiemy być może naiwnie, ale za to z pełnym przekonaniem: dlatego, że mamy coś ważnego do powiedzenia i uważamy, że trzeba to ogłosić światu. Dlatego, że zależy nam na kulturze. Dlatego, że chcemy mieć na nią wpływ.

Minęło już sporo czasu, odkąd w naszych głowach zrodziła się wizja wirtualnego miejsca,
w którym kultura będzie całkiem realna, namacalna, bliska – nasza.
Próbowaliśmy tę ideę wcielić w życie, a owocem tego są artykuły, które być może czytaliście na stronie www.kulturnatywa.pl i które będziecie mogli przeczytać także tutaj, teraz, zaraz. Z wielu powodów byliśmy w sieci internetowej nieco bezdomni i cierpieliśmy na brak technologicznego podłoża, ale teraz ze zdwojoną siłą wychodzimy z cienia. Kulturnatywnie.pl to nasza przestrzeń w Internecie - bardzo chcemy się nią z Wami podzielić.

Czemu to nam warto poświęcić czas i uwagę? Z jakich powodów zasługujemy na to bardziej niż tysiące innych portali o podobnej tematyce? Znamy odpowiedzi na te pytania.

Po pierwsze – nie blokujemy swobodnego przepływu myśli. Tworzymy cykle autorskie, które opieramy przede wszystkim na ciągłości rozpoczętych rozważań. Chcemy, aby refleksja nie kończyła się wraz z ostatnim zdaniem artykułu, dążymy do tego, aby za każdym razem robić krok naprzód. Niezmiernie liczymy na to, że będziecie kroczyli tą ścieżką razem z nami.

Po drugie – robimy to, co umiemy najlepiej: bez udawania wyrażamy swoje odczucia. Głęboko wierzymy w to, że tylko tak da się wejść w prawdziwy związek z kulturą. Nie silimy się na napuszony dyskurs, nie mamy ambicji bycia wszechpotężną wyrocznią. Piszemy nie o tym,
o czym wypada napisać, lecz o tym, co nas kręci, co nas podnieca. Idziemy za głosem własnej intuicji.

Po trzecie – widzimy w kulturze alternatywę i widzimy te alternatywę wewnątrz niej. Kultura to zamknięty cykl pojawiających się impresji, które następnie są zastępowane nowymi, a potem jeszcze nowymi… To układ alternatyw, zaś jego tworzenie się nie ma końca. Wybieramy kulturę, a następnie w jej obrębie dokonujemy kolejnych wyborów. Na portalu Kulturnatywnie.pl będziemy dokumentować ten subiektywny proces przy pomocy słów.

Po czwarte – naszym celem jest rozmowa. To dlatego zapewniliśmy Wam możliwość komentowania artykułów za pomocą portalu społecznościowego Facebook. Wasz głos jest dla nas dużą wartością, umożliwia wzajemne czerpanie inspiracji, napędzanie się. Wykorzystajmy wspólnie możliwości techniczne nowych mediów po to, aby wywołać wymianę myśli
i doświadczeń!

Pragniemy poprosić Was o czynne uczestnictwo w życiu portalu. Bądźcie z nami nie tylko
w poniedziałki i czwartki tuż po zachodzie słońca – to wtedy publikowane będą nowe artykuły – lecz także w każdej innej chwili. Włączcie się w życie naszego fanpejdża
na Facebooku. Dołączcie do zespołu redakcyjnego, współtwórzcie portal razem z nami. Mówcie o nas światu.

Odkrywajcie z nami alternatywę dla kultury.

Z życzeniami wielu kulturnatywnych doznań
zespół portalu kulturalnego Kulturnatywnie.pl

PS.
Zapraszamy również do wysłuchania audycji z Radia Kampus, w której redaktor naczelna portalu  opowiada o wizji Kulturnatywnie.pl: