Twoje uwagi
DO GÓRY
O nas
Redakcja
Kontakt
Katarzyna Osior | 02 stycznia 2015

temat miesiąca: czytajmy!

Nowy rok - nowe wyzwania? Czemu nie! Zapewne słyszeliście już o facebookowej akcji "Przeczytam 52 książki w 2015 roku" oraz o wielu innych bliźniaczych inicjatywach, które mają dowieść, że spadek poziomu czytelnictwa nie musi być odwieczną bolączką narodową. Redakcja Kulturnatywnie.pl w styczniu też sobie poczyta, i to naprawdę sporo!

W tym miesiącu chcemy jeszcze mocniej zabrać Was do świata książek i komiksów. Aby tego dokonać, zrecenzujemy dla Was kilkanaście nowości wydawniczych. Będą to publikacje różnorodne - zarówno pod względem treści, jak i pod względem formy. Pojawią się książki o nachyleniu biograficznym, opowieści rodem z gatunku science fiction, świeżutkie komiksy, a nawet pozycje zaliczane do klasyki literatury ogólnoświatowej, niedawno odświeżone i podane w nowym kształcie. Chcemy, aby wszystkie te propozycje stały się inspiracją do dalszych czytelniczych poszukiwań, a przede wszystkim zachętą do aktywnego poruszania się w sferze kultury literackiej.

Nie zabraknie również relacji z bieżących wydarzeń kulturalnych oraz obserwowania tego, co każdego dnia dzieje się w przestrzeni publicznej. Trzymamy rękę na pulsie nawet wtedy, gdy jesteśmy zaczytani w 52 (lub więcej) książkach!

A więc - czytajmy! Zobaczmy więcej kultury słowa w 2015 roku.
Katarzyna Osior (ur. 1992 r.) – redaktor naczelna portalu Kulturnatywnie.pl, studentka filologii polskiej i kulturoznawstwa – wiedzy o kulturze na Uniwersytecie Warszawskim. Obserwuje rzeczywistość z wrodzoną dociekliwością, wyznając zasadę, że ciekawość to pierwszy stopień nie do piekła, lecz do wiedzy. Wielbicielka prozy Brunona Schulza, piosenek Agnieszki Osieckiej i czekolady mlecznej. Pisze i czyta, bo wierzy w to, że na początku zawsze było, jest i będzie Słowo.
rysunki.me