Twoje uwagi
DO GÓRY
O nas
Redakcja
Kontakt
Katarzyna Osior | 03 lutego 2015

temat miesiąca: seks

Pobieżnie rzecz ujmując, odnoszę wrażenie, że nie ma już chyba takiej rzeczy, której (chcąc nie chcąc) nie wiedzielibyśmy o seksie. Trudno czasem znaleźć kawałeczek przestrzeni wolnej od komercjalnego rozerotyzowania. A przynajmniej tak się przyjęło mówić i sądzić.
Spójrzmy zatem na nasz seksualny, niebezpieczny świat: reklamy krzyczą nagością, teledyski niekiedy trudno odróżnić od niezbyt wyszukanych filmów pornograficznych, książki również nie są wolne od epatowania seksualnością (tak, wszyscy wiemy, o jakiej – nomen omen! – pozycji teraz myślę), przestrzeń miejska też się stała jakaś taka wyuzdana… Ale chwileczkę, przecież zawsze jest jeszcze druga strona medalu. Po pierwsze, co ja tu Wam będę jak jakaś stara ciotka nudziła! Mamy popyt, mamy więc i podaż! Po drugie, nasi redaktorzy w ciągu najbliższego miesiąca postarają się udowodnić, że nie wiecie jeszcze o seksie wszystkiego. Co zatem nas zakręci i co nas podnieci lutowo?

Zaczniemy od erotycznej inwazji XXI wieku (a może na XXI wiek?) – Antoni Kaja przyjrzy się temu, jak to z tym seksem bywa w kinie i telewizji. Później razem z Michałem Ciemniewskim pooglądamy rozszalałe fanki muzycznych idoli, które zasypią scenę biustonoszami. Wszystko to wydarzy się w uwodzącym nas mieście, a przewodniczką zostanie Agnieszka Szypulska. Następnie przeniesiemy się wraz z Witkiem Dąbrowskim do krain Andrzeja Sapkowskiego i poszukamy pikantnych szczegółów – takich, których z pewnością nie zabraknie w komiksach wszelkiej maści, o czym wszystko lub prawie wszystko wie (i powie) Magda Pawłowska. Antoni tymczasem odeprze wzmiankowaną wcześniej erotyczną inwazję i jako kontrpropozycję przedstawi swój przepis na nalewkę z idealnej miłości. Nie zapomnimy też zarówno o nowościach (Magda szykuje nowy cykl autorski!), jak i o ważnych wydarzeniach (Paweł Gładysz jak zawsze w niezrównany sposób rozłoży na czynniki pierwsze galę wręczenia Oscarów). Czy będzie u nas walentynkowy hit/kit w postaci recenzji ekranizacji Pięćdziesięciu twarzy Greya? Jasne, że będzie. Trwają wciąż dyskusje, kto podejmie się recenzowania, ale bądźcie pewni, że nie odmówimy sobie „stracenia kontroli” – w końcu obiecali nam to na plakacie reklamowym! :)

Bo gdy „seks plus pełna kasa, to wtedy sukces jest”, jak śpiewa Maryla Rodowicz? Sprawdzimy!


Katarzyna Osior (ur. 1992 r.) – redaktor naczelna portalu Kulturnatywnie.pl, studentka filologii polskiej i kulturoznawstwa wiedzy o kulturze na Uniwersytecie Warszawskim. Obserwuje rzeczywistość z wrodzoną dociekliwością, wyznając zasadę, że ciekawość to pierwszy stopień nie do piekła, lecz do wiedzy. Wielbicielka prozy Brunona Schulza, piosenek Agnieszki Osieckiej i czekolady mlecznej. Pisze i czyta, bo wierzy w to, że na początku zawsze było, jest i będzie Słowo.
http://www.humor.sadurski.com/p1_materialy/ZDljYjhjNDMyNDRl/big_1.jpg